معرفی

گالری ایران‌هنر تحت مدیریت مجموعه‌ای به نام «موسسه فرهنگی‌هنری ایران‌هنر» اقدام به ایجاد نمایشگاه و فروشگاه برخط آثار هنری کرده است:

نام گالری برگرفته از این بیت زیباست«ای ایران ای مرز پر گهر/ ای خاکت سرچشمة هنر». گالری ایران‌هنر میزبان آثار ارزشمند هنری در رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، حجم‌سازی و دستنویس(نسخه‌های خطی و چاپ سنگی از مشاهیر متأخر و متقدم ایران) است و با تعبیه فروشگاه مجازی امکان خرید یا تبادل آنها را فراهم کرده است. گالری ایران‌‌هنر در این فضای هنری میزبان آثار تمامی هنرمندان، پدیدآورندگان و مجموعه‌دارانِ آثار نفیس هنری یا خطی است.

خدمات گالری ایران‌هنر در فضایی امن و با اعتماد متقابل و استفاده از با کیفیت‌ترین و سریع‌ترین خدمات حمل و نقل و بیمه انجام خواهد پذیرفت.

شعار

همیشه اصل بهتر از کپی است

اثر اصیل هنری قویترین پول رایج در جهان است

اهداف

اطلاع‌رسانی درباره آخرین رویدادهای هنری به‌ویژه رویدادهای مرتبط با موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر

توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای فراگیر شدن اقتصاد هنر از طریق فضای مجازی

رونق اقتصاد خلاق و امکان عرضه و تبادل آثار ارزشمند هنری

بومی کردن هنر و ترویج استفاده ازآثار هنری در اماکن دولتی، خصوصی و خانه‌های مردم

معرفی هنرمندان گمنام یا کمتر شناخته شده به جامعه و علاقه‌مندان هنر معرفی آثار ارزشمند به مجموعه‌داران آثار هنری

ثبت آثار ارزشمند هنری و رعایت حقوق مالکیت مادی و معنوی آثار

حمایت از وضعیت معیشتی و درمانی هنرمندان نیازمند

خیریه

بخشی از عواید این گالری به حمایت از وضعیت معیشتی یا درمانی هنرمندان نیازمند اختصاص دارد که هر ماه با همکاری و تأیید «مؤسسه هنرمندان پیشکسوت»، وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به صورت کاملاً محرمانه هزینه خواهد شد.

شورای سیاست‌گذاری

تعدادی از برجسته‌ترین مدیران هنری کشور سیاست‌های حاکم بر گالری را تدوین و تصویب می‌کنند و بر اجرای سیاست‌های کلی سامانه نظارت دارند.

شورای کارشناسی

شورای کارشناسی گالری را ۱۰ نفر از اساتید و هنرمندان رشته‌های مختلف تشکیل و درباره سه موضوع نظر می‌دهند: ۱-درباره حضور اثر در گالری ۲- درباره اصالت اثر ۳- درباره بهای اثر

ارزش‌گذاری

ارزش‌گذاری آثار با نظر شورای کارشناسی و اخذ موافقت نهایی هنرمند انجام خواهد پذیرفت. گالری ایران‌هنر در پذیرش و عرضه آثار حق انتخاب دارد.

قوانین

ارزش‌گذاری آثار با نظر شورای کارشناسی و اخذ موافقت نهایی هنرمند انجام خواهد پذیرفت. گالری ایران‌هنر در پذیرش و عرضه آثار حق انتخاب دارد.

حریم شخصی

گالری ایران‌هنر خود را متعهد به حفظ اطلاعات خصوصی اشخاصى که به عضویت سایت درآمده‌اند یا از گالری خرید کرده‌اند می‌داند. گالری ایران‌هنر برای اطمینان از امنیت سامانه و حفاظت از اطلاعات هنرمندان و مشتریان، از تازه‌ترین فناوری امنیت سامانه و شبکه بهره می‌برد و خود را متعهد به توسعه و به روز‌رسانی‌ آن نیز می‌داند.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات گالری ایران‌هنر، مانند تصاویر، متن، گرافیک، آرم، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، جزیی از اموال گالری ایران‌هنر محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر آن فقط در انحصار این گالری است و هرگونه استفادة بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای گالری ایران‌هنر محفوظ می‏‌دارد.

حق‌العمل

حق‌العمل گالری از فروش هر اثر به طور معمول ۲۵ درصد مبلغ فروش خواهد بود. در موارد خاص و استثنایی مبلغ حق‌العمل بر اساس توافق میان صاحب اثر و گالری تعیین و اجرا خواهد شد.

حمل‌ونقل

گالری ایران‌هنر همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا تمامی سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست خریداران دوستدار هنر در سراسر کشور برسد.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به گالری ایران‌هنر اطلاع داده شود و اثر آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و صورتحساب به گالری ایران‌هنر ارسال شود.

بیمه

تمامی آثاری که به فروش می‌رسند تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. قرارداد بیمه، اُریجینال و سالم بودن اثر را بر اساس اطلاعات گالری تضمین می کند.

info [at] artirangallery.com
88052767 9821 +
تهران، میدان ونک، بعد از پل کردستان، پلاک ۴۷، واحد ۸